Raziskovanje in uporaba arhivov podatkov

24 sep

Raziskovanje in uporaba arhivov podatkov

Vsebina: Raziskovalne skupnosti preučujejo številne pojave, pri čemer so za razumevanje teh ključni podatki zbrani bodisi v anketah, intervjujih ali pa v laboratorijih in s pomočjo različnih merskih instrumentov. Raziskovalni rezultati so urejeni in dostopni v podatkovnih arhivih tako raziskovalcem kot zainteresirani širši javnosti, občanskim znanstvenikom. Seznanili se boste z nalogami arhivov podatkov in izvedeli, kako in na katerih korakih raziskovanja ste informatorji in drugi zaposleni v knjižnicah še posebej v pomoč uporabnikom.

Izvaja: mag. Irena Vipavc Brvar, vodja področja v Arhivu družboslovnih podatkov

Trajanje: 1 dan, 2 uri

Kotizacija: brezplačno

24. september, od 12.00 do 14.00, virtualna izvedba, Zoom

Vabljeni, da obiščete spletno stran Učnega centra Mestna knjižnice Ljubljana https://www.mklj.si/ucni-center in k udeležbi na izobraževanjih povabite tudi zaposlene v svojih knjižnicah.