Oblikovanje tiskovin za knjižnico I, začetna delavnica

Oblikovanje tiskovin za knjižnico I, začetna delavnica

Vsebina:
Elementi oblikovanja, načrtovanje publikacije, pripomočki za organizacijo strani in besedil, anatomija tipografije in primeri mikrotipografije, sestavine oblikovanja, sporočilnost fotografij, delo z barvami, reševanje oblikovalskih težav, preoblikovanje. Na prvem delu delavnice bodo predstavljena teoretična izhodišča in pravila, na drugem delu bodo udeleženci na praktičnih primerih oblikovanja tiskovin uporabili nova znanja. Udeleženci naj s sabo prinesejo primere tiskovin v e-obliki, na USB ključih ali naložene v nabiralnike elektronske pošte, in tudi natisnjene različice.

Udeleženci:
Posamezniki, ki oblikujejo tiskovine (plakate, letake, vabila) za knjižnice. Za udeležbo na delavnici je potrebno znanje uporabe MS Publisherja.

Izvaja: Ingrid Verdnik Pal
Trajanje: 1 dan, 4 ure
Kotizacija: 60 €

Prijave zbira Učni center MKL na ucni.center@mklj.si.