Prispevek

Aktualno > Nacionalni mesec skupnega branja 2024

Nacionalni mesec skupnega branja 2024

Nacionalni mesec skupnega branja – NMSB 2024 – bo letos potekal od 8. septembra do 7. oktobra 2024. Osrednja tema je branje v javnem prostoru.

Branje v javnem prostoru ustvarja edinstvena okolja, ki navdihujejo in ustvarjajo skupnosti. Organizatorji želijo branje, predvsem branje za užitek, približati vsem in ga pripeljati izza domačih zidov in knjižnic.  Še posebej spodbujajo najrazličnejše oblike branja v galerijah, muzejih in drugih kulturnih prostorih, kavarnah, nakupovalnih središčih, zdravstvenih domovih, bivanjskih soseskah in trgih, na otroških igriščih, v parkih, celo v gozdu, da bi tako v svet branja povabili tudi tiste, ki še ne poznajo njegovega bogastva.

Nacionalni mesec skupnega branja 2024 poteka pod častnim pokroviteljstvom Slovenske nacionalne komisije za UNESCO.

Natančnejše informacije najdete na spletni strani NMSB.