8. festival domoznanstva Domfest

8. festival domoznanstva Domfest

Sekcija za domoznanstvo in kulturno dediščino pri ZBDS in Pokrajinska in študijska knjižnica Murska Sobota, v sodelovanju s Knjižnico Ivana Potrča Ptuj in drugimi osrednjimi območnimi knjižnicami organizirata letos že 8. festival domoznanstva Domfest.

Osrednji temi bosta pregled izvajanja domoznanstva ob 20. obletnici vzpostavitve mreže OOK in javna podoba domoznanstva ter njegova prepoznavnost v splošni in strokovni javnosti. V okviru festivala bo tudi podelitev Goropevškovih nagrad za izjemne uspehe na področju domoznanstva in kulturne dediščine, ki so širšega družbenega pomena in prispevajo k napredku domoznanske dejavnosti v knjižnicah.

Domfest 2024 se bo odvijal v petek, 25. oktobra 2024 v Pokrajinski in študijski knjižnici Murska Sobota.

Za člane področnih društev bibliotekarjev in predavatelje je udeležba brezplačna, za nečlane pa je kotizacija 40 eur.

Program in prijavnica sta objavljena na spletni strani ZBDS.

Vabljeni!

Dogodek sofinancirata Ministrstvo za kulturo Republike Slovenije in Mestna občina Murska Sobota.