Inkluzivnost splošnih knjižnic: Disleksija ter druge motnje branja in pisanja

Inkluzivnost splošnih knjižnic: Disleksija ter druge motnje branja in pisanja

Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto in Knjižnica slepih in slabovidnih Minke Skaberne vabita na spletni strokovni posvet z naslovom Inkluzivnost splošnih knjižnic: Disleksija ter druge motnje branja in pisanja.

Potekal bo v torek, 28. novembra 2023, od 9.00 dalje na videokonferenčni platformi ZOOM.

Letošnji poudarek posveta bo na specifičnih učnih težavah šolajoče se mladine. Razvoj potencialov in življenjskih možnosti šolarjev in dijakov je namreč v veliki meri odvisen od stališč, podpore in pomoči ožjega in širšega družbenega okolja. Posvet je namenjen vsem knjižničnim delavcem za vključujočo splošno knjižnico. Program in opombe o avtorjih najdete TUKAJ.

Prijave sprejemajo do petka, 24. novembra 2023, na e-naslov anja.rebolj@kmj.si. Udeležba na posvetu je brezplačna.
Vsi prijavljeni bodo prejeli povezavo do dogodka dan pred posvetom.

Prijazno vabljeni k udeležbi!