Prispevek

Aktualno > Simpozij Duh časa in duh globine

Simpozij Duh časa in duh globine

V času od 12. do 14. septembra 2024 bo v Murski Soboti potekal literarni festival Oko besede.

Na festivalu se bo v petek, 13. septembra med 15.00 in 18.30 v Hotelu Zvezda v Murski Soboti odvijal simpozij pod naslovom Duh časa in duh globine, osredotoča pa se na cenzuro v duhu politične korektnosti. V sodelovanju z društvom Argo, organizatorjem festivala Oko besede, ga vsebinsko pripravlja revija Otrok in knjiga z Mariborsko knjižnico.

Osrednji dogodek literarnega festivala bo podelitev večernice, slovenske literarne nagrade za najboljše otroško ali mladinsko literarno delo minulega leta. Svečana podelitev bo v petek, 13. septembra ob 19.00 v Gledališču Park v Murski Soboti.

Dobitnica 28. večernice je Marjana Moškrič z romanom Sneg, (KUD Sodobnost International).

Druga nominirana dela so:
Ambrož Kvartič: Rimana kaša (ilustriral Matija Medved), Miš založba
Feri Lainšček: Življenje nima naslova (ilustriral Jure Engelsberger), Slovenska matica
Lovro Matič: Mali črv Oto in druga golazen, Mladinska knjiga
Sebastijan Pregelj: Zmaj nad mestom (ilustriral Jure Engelsberger), Miš založba