Prispevek

Aktualno > Dnevi evropske kulturne dediščine in Teden kulturne dediščine 2024

Dnevi evropske kulturne dediščine in Teden kulturne dediščine 2024

Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije tudi letos organizira Dneve evropske kulturne dediščine in Teden kulturne dediščine, ki bo potekal med 28. septembrom in 12. oktobrom 2024. Letošnja tema je Dediščina kulturnih poti, mreženja in povezav. V središču teme je misel, da nam lahko naša dediščina v snovni in nesnovni obliki veliko pove o tem, kako so bili narodi, skupnosti in države dolgo povezani in kako so še vedno povezani s skupnimi vrednotami, skupnimi praksami ter željo po ohranjanju in izmenjavi zgodb in z njimi povezane nepremične in premične dediščine, ki sestavljajo našo individualno in kolektivno zgodovino in identiteto.

Celodnevni dogodek ob odprtju bo 25. septembra v Novi Gorici s slovesnostjo ob 17. uri v frančiškanskem samostanu Kostanjevica v Novi Gorici.

Na voljo je Program prireditev in dejavnosti, kjer najdete načrtovane dogodke na vašem območju, med drugimi tudi dogodke v knjižnicah.

Več informacij najdete na spletni strani Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije.

Vabljeni!