Prispevek

Aktualno > Izšla je nova številka revije Otrok in knjiga

Izšla je nova številka revije Otrok in knjiga

Z veseljem vas obveščamo, da je izšla nova, 119. številka revije Otrok in knjiga. Gre za edino slovensko revijo, ki se ukvarja s vprašanji otroške/mladinske književnosti, književne vzgoje in s knjigo povezanih medijev. Namenjena je literarnim strokovnjakom, učiteljem, knjižničarjem, prevajalcem, kritikom in ustvarjalcem.

Nekaj vsebinskih poudarkov iz tokratne številke:

• Mateja Gomboc: Novi izzivi pri poučevanju književnosti v gimnaziji
  • Jerneja Stoviček: Bralna pismenost v trenutnem osnovnošolskem okolju – pogled iz prakse
  • Alicja Wang: Poljska slikanica za otroke po letu 2020
  • Lea Hedl: 15 let projekta Pravljični Večeri za odrasle
  • BOLOGNA 2024

Več o vsebini je objavljeno na spletni strani Mariborske knjižnice, kjer najdete tudi naročilnico.

Starejše številke revije Otrok in knjiga so dosegljive na Digitalni knjižnici Slovenije.

Posamezne številke so na voljo tudi v knjigarnah: Mariborka, Vodnikova domačija in Lutkovno gledališče Ljubljana.